Pakowarka prozniowa komorowa stalgast

Pakowanie próżniowe daje wielką władzę nad tradycyjnymi formami pakowania i chronienia. Produkty zapakowane w obecny metoda dłużej utrzymują świeżość zaś są lepsze w transporcie na dłuższe odległości.

Wpływają one na myśli odsysania powietrza z opakowania foliowego, jakie jest dodatkowo zgrzewane i hermetycznie zamknięte. Ważne części każdej nawet podstawowej pakowarki to pompa odsysająca powietrze oraz listwa zgrzewająca. Wyróżniamy dwa typy pakowarek: - pakowarka komorowa - gdzie wszystek towar w opakowaniu jest zamieszczany we pomieszczeniu specjalnej komory. Powietrze jest odsysane z wszystkiego wnętrza komory. Stanowi ostatnie najbardziej poszukiwana konstrukcja. Po zakończeniu procesu zwykle komora ukazuje się samoczynnie. Ten model urządzenia pozawala na głęboką powtarzalność procesu i elastyczność w zestawie parametrów próżni i energie zgrzewania. Rozmiary urządzeń wahają się od małych umożliwiających pakowanie jednego towaru na raz do znacznie silnych wymagających specjalnych kół pomagających w przemieszczeniu sprzętu. - pakowarka listwowa - cechuję się zewnętrznym typem ssania. Zazwyczaj stanowi ona niskich rozmiarów. Produkty wydobywają się na zewnątrz urządzenia a do materiału jest montowany jedynie koniec worka. Odsysanie więc przenosi się na zewnątrz komory. Dla tego typu urządzania wymagane są specjalny typ worków przyśpieszające cały proces pakowania próżniowego.

Man Pride

Pytanie zasadnicze jest, który rodzaj wybrać? Pakowarka listwowa zapewnia lepszą mobilność. Stanowi ona również na pewno tańsza niż jej komorowy odpowiednik. Pakowarka listwowa umożliwia obróbkę produktów o niezwykłych kształtach i gabarytach. Za pakowarką komorową przemawiają i mniejsze koszty materiałów eksploatacyjnych, głównie worków. Powtarzalność procesu pakowania i połączona z tym zdrowsza kwotę pakowanych towarów na doba. Dla zastosowań amatorskich lub w niskiej gastronomi wystarczy mała bezkomorowa pakowarka. Dla zastosowań popularnych w szybkich sklepach czy zakładach produkcyjnych korzystniejszym lekarstwem będzie wybór pakowarki komorowej. Przyśpiesza to proces pakowania także w dłuższym horyzoncie czasowym pozwoli na zaoszczędzenie kosztów worków. Na Krajowym rynku istnieje sporo producentów pakowarek. Tepro to firma produkująca pakowarki próżniowe, istniejąca na rynku już 50 lat!