Gastronomia zawoja

Płytki bezpieczeństwa są określane również mianem głowicy bezpieczeństwa lub membrany. Możliwość zastosowania jest odpowiedź na badanie, co zatem jest płytka bezpieczeństwa.

Zadaniem płytek bezpieczeństwa jest przesunięcie we dobre miejsce za dużego ciśnienia, które staje na produkt awarii. Urządzenia mogą być łączone w przeciwnych sposobach. Dzielą się między sobą w relacji od typu instalacji oraz medium. Mogą być przeróżne kształty, różne typy rozwiązań technologicznych, jakie zastosowano na momencie produkcji. Potrafią stanowić także wykonane z nowych materiałów.

Zasada działania płytek bezpieczeństwa ( ang. bursting discs ) liczy na tym, że medium robocze zostaje błyskawicznie odprowadzone z ubezpieczonego urządzenia poprzez pusty przekrój, który został zbudowany w produktu rozerwania wymiennej płytki.

Płytki bezpieczeństwa potrafią stanowić sam dostosowane do gustu instalacji czy dania. Robione są razem z wymogami klienta. Zdecydowanie największą popularnością bawią się płytki, jakie mają fabryczne napięcie. Kiedy ciśnienie np. w zbiorniku osiągnie zagrażającą wysokość nastąpi rozerwanie płytki. Dzięki temu ryzyko awarii zatrzymuje się zdecydowanie mniejsze.

W sprzedaży bezpośrednie są płytki nacinane laserowo, przy zachowaniu technologii Gi laserowej.

Bardzo ciekawe jest użycie płytek bezpieczeństwa w zestawieniu z zaworami bezpieczeństwa. W takim układzie płytka ma dla zaworu ochronę przed korozją, zabrudzeniem czy zniszczeniem, które stają w skutku działania czynników atmosferycznych.

Wszystkie tani i zawory muszą robić surowe normy bezpieczeństwa, jakie są podyktowane przepisami prawa.